БРУТАЛНО УБИСТВО ЈА ПОТРЕСЕ СРБИЈА: Љубоморно момче најмалку 15 пати ја прободе неговата поранешна девојка

Утринава повеќе српски медиуми пренесоа за брутално убисто во местото Коцељева, каде утринава извесен Душан П. (34) со повеќе убоди од нож ја усмртил неговата поранешна девојка Виолета Ј. (19). Се шпекулираше дека главен мотив за убиството е љубомора, а според неофицијални информации убиството се случило во домот на младата девојка.

Мажот е уапсен под сомненија дека најмалку 15 пати ја прободел неговата девојка, која утрово се вратила ноќна смена. Сега се појавуваат нови информации за убиството, а како што пишува српски „Курир“, еден ден пред настанот убиецот дивеел низ градот, додека неговиот татко, според неофицијални информации, пријавил во полиција дека неговиот син сака да ја прободе девојка му.

Според пишувањата на српските медиуми, на овој напад најверојатно му претходела расправија и прекинување на врската меѓу Душан и Виолета. Се верува дека, во петокот вечер тој прво со автомобил дивеел низ градот и попатно оштетил неколку возила. Полицијата го застанала и утврдено е дека во крвта има 0,53 промили алкохол во крвта. Според сведоците на настанот, тој не можел сам да стои на нозе, а многумина се посомневале и дека можеби е под дејство на дрога.

Прочитајте и...  Филипче: Гласањето нема да биде помалку безбедно од било која друга нормална активност која ја вршиме секојдневно (ВИДЕО)

Следниот ден, во сабота, во полициската станица дошол неговиот татко кој пријавил дека Душан се заканува за напади со нож. Тој, според информациите од очевидците, набрзо се смирил и полицијата го напуштила местото.

Меѓутоа, во ноќта меѓу саботата и неделата, Душан влегол во домот на Виолета и се сокрил во нејзината соба. Виолета таа ноќ работела трета смена и кога се вратила дома во 7 часот наутро, Душан ја нападнал со нож.

Според неофицијални информации, Душан на Виолета и нанесол меѓу 15 и 20 убоди по телото.

Медиумите во Србија пишуваат дека таткото на Виолета и Душан веднаш ја ставиле повредената девојка во автомобил и се упатиле кон локалниот здравствен дом, меѓутоа девојката не успеала да преживее и починала на патот кон болницата.

Прочитајте и...  Зибери: Во Владата на ДУИ министрите ќе депонираат оставки на денот на нивниот избор

Веднаш потоа Душан е уапсен.

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат