БРУТАЛНО претепан новинар – Го тепал роднина на познат политичар

Познатиот албански новинар и водител Висар Дрмаку бил брутално претепан пред неколку дена, а личноста која му ги нанела тешките повреди е блиска роднина на политичарот Бајрам Косуми.

Дрмаку, инаку сатиричар познат под псевдонимот Гани Гермиа, бил истепан од Ригзона Косуми, син на албанскиот дипломат Исе Косуми, кој е роднина на бившиот премиер на Косово, Бајрам Косуми.

Како што наведува Газета Експрес, на Дрмаку му била поставена стапица, во која тој паднал, па бил претепан.

Новинарот рекол дека не сакал да се дознае за тоа, но фотографијата на која се гледаат неговите повреди ја споделиле пријателите, на кои им ја пратил.

– Ме издадоа луѓето на кои им ја испратив сликата на Фејсбук – напишал Дрмаку.

Прочитајте и...  ПОЖАР ВО ПАРИЗ: Запален скутер и повеќе возила во близина на железничката станица (ВИДЕО)

– Личноста која ме тепаше се претстави како обожавател, а после ме следеше и физички ме нападна – рекол тој.

 

Прочитај повеќе

Филипче: Засега треба да бидеме внимателни до 6 март

Слободен печат

ДРАМА ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА: Виничанец сомнителен на коронавирус побегнал низ прозорец, полицијата го чува во домашен карантин

МИА Агенција

Загина уште еден турски војник, а двајца се ранети на северозападот на Сирија

Слободен печат

Виена: Тинејџер 30 пати со нож ја прободел поранешната девојка, лекарите се борат за нејзиниот живот

Слободен печат

Министрите за здравство на земјите од ЕУ на состанок во Брисел за коронавирусот

Слободен печат

Американски Апелациски суд ја блокира програмата на Трамп за мигрантите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев му подари на Мицкоски значка со НАТО, Мицкоски нему празен „Луј Витон“ паричник

Слободен печат

Заев откри дека ќе биде носител на изборната листа во четворката

Слободен печат

Долгови или инвестиции, што дебатираа Заев и Мицкоски за економијата

Слободен печат

Трамп потврди: Ќе потпишеме договор со талибанците во Авганистан

Слободен печат

Заев ги покажа договорите од Мицкоски како директор на ЕЛЕМ: Иста услуга еднаш 1,6 милиони, после 8 милиони евра

Слободен печат

Судир на автобус и воз во Пакистан, најмалку 14 загинати

МИА Агенција