БРУТАЛНА СМРТ: Гладни кучиња до смрт изгризале сопственичка во САД

Безживотно тело на жена е пронајдено во нејзината куќа во сојузната американска држава Охајо, а властите велат дека за нејзината смрт најверојатно е одговорно едно од двете големи кучиња кои ги чува. Станува збор за данска дога.

Мери Метјуз (49) била толку вознемирена од каснувањето што не сфатила колку ѝ е тешка повредата и затоа не побарала помош, објасни полицијата.

Телото на Мери го пронашле нејзиниот син и сопругот Дејл, кој токму тој ден е пуштен од затворот во областа Ворен.

Кога полицијата на пријавата за можно предозирање дошла на адресата на семејството Метјуз, ѕидовите биле целосно прекирени со крв и телото на жената на подот во бањата.

Телото било прекриено со убодни рани, а дел од ногата ѝ недостасувал. Жената не дишела и телото веќе ѝ било вкочането. Полицијата во еден дел од куќата пронашла две големи, слаби дански доги, а просторот бил толку полн со измет што тие воопшто не можеле да го видат кафезот.

Сопругот на Мери изјави дека едно од кучињата е „злобно“ и дека веќе неколку пати напаѓало и каснувало луѓе, вклучувајќи и него. Кучињата се преземени од страна на надлежните за да ги споредат траговите од каснувањата. Како што пренесуваат „NBC news“, кучињата ќе одат на евтаназија.

Прочитајте и...  Кризата „удри“ по малите бизниси во Албанија

Дејл исто така рекол дека неговата жена во текот на денот редовно пиела лекови и пиво. Властите заклучиле дека жената веројатно ги исфрлила кучињата откако ја каснале. Убиена е истиот ден кога е пронајдено нејзиното тело.

Прочитај повеќе

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција

Манчевски: Вонредната состојба завршува на 30 мај и потоа ќе се соочиме со еден вид безвластие

Слободен печат

Британска компанија која развива вакцина: Можеби ќе треба намерно да заразиме некои луѓе со ковид-19

Слободен печат