БРУТАЛНА ЛИКВИДАЦИЈА НА ТУРСКИОТ ДИПЛОМАТ: Седеше на соседната маса, а потоа извлече пиштол (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

БРУТАЛНА ЛИКВИДАЦИЈА НА ТУРСКИОТ ДИПЛОМАТ: Седеше на соседната маса, а потоа извлече пиштол (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Напаѓачите убиле и двајца курдски цивили.

На интернет се појави вознемирувачко видео на кое, наводно, се прикажува ликвидација на турски дипломат во Ербул на 17. јули. Курдските власти допрва треба да ја верификуваат снимката која е направена во еден ресторан.

Напаѓачите убиле и двајца курдски цивили.

Како што може да се забележи, на едната маса седеле двајца мажи, е едниот од нив бил турски дипломат.

На соседната маса седи момче кое пие вода и користи мобилен телефон.

Во еден момент станува и од ранецот вади пуштол и пука кон дипломатот од неколку сантиметри оддалеченост. Бега оставајќи го и ранецот и мобилниот телефон.

Врз мажите пукале уште двајца напаѓачи, сите од непосредна близина користејќи пригушувачи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close