БРУТАЛНА ЛИКВИДАЦИЈА: Изрешетан автомобилот во кој беа убиени таткото и синот (ФОТО)

Автомобилот во кој загинаа таткото и синот целиот е изрешетан од куршуми. Телевизијата „Алсат“ објави фотографија од автомобилот на кој има повеќе куршуми и се гледа дека е пукано одблизу.  Најмалку дваесетина дупки од испуканите куршуми можеа да се видат на автомобилот и шофершајбната, како и траги од рафали испукани од двете страни на возилото.

Инаку, сокриени во темница, зад две дрвја, убијците ја чекале својата мета, 47-годишниот кумановец Елам Селахи на земјен пат во атарот на селото Слупчане. Околу 23 часот тој се појавил во автомобил со затемнети стакла. Во возилото бил и неговиот малолетен син. Ладнокрвно, со рафали, го изрешетале автомобилот и побегнале.

Жителите на Опае и Слупчане, вознемирани од истрелите ја повикале полицијата, која затекнала грозоморна глетка.

Прочитајте и...  Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

Прочитај повеќе

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат

Пукање пред пекара од паркирано возило во Прилеп

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Слободен печат

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке