Брус Вилис се смири покрај 23 години помладата манкенека: Таква жена барав цел живот (ФОТО)

Познатиот глумец вели дека додека не ја запознаете вистинската, не сте ни свесни дека дотогаш не сте ни уживале во љубовта на вистинскиот начин.

„Десет години поминав сам и признавам дека на тој период не сакам да се сеќавам. Дури кога ја запознав Ема, повторно открив што значи да бидеш вистински среќен.“

Имал сè во животот, слава, успех, пари. Никогаш не се чувствувал осамено и верувал дека неговиот живот е сосема добар.

„Така беше додека не ја запознав Ема. Дури тогаш сфатив колку бев несреќен, но таа ми покажа и колку љубовта може да биде убава.“

Нивната љубов не беше љубов на прв поглед. Брус Вилис и Ема Хеминг, која е од него помлада 23 години, прво биле пријатели, а од пријателството се родила голема љубов.

Прочитајте и...  Девојка која на протестите во Америка беше погодена со гумен куршум во лице, покажа како изгледа! (ВИДЕО)

По неколку години дружење сфатиле дека се створени еден за друг, дека делат исти погледи на светот, размислувања и интереси.

„Ема тој ден требаше да оди за Њујорк. Пред летот се најдовме на кафе и така започна нашата романса. Парадокс е дека кога размислувате за голема љубов, не ја поврзувате со некого кого долго го познавате. Верувате дека личноста која ви ја наменила судбината е таинствена мистерија која сè уште не сте ја запознале“, ја започна приказната Брус.

Profimedia

Во тој перод тој ја изгубил надежта дека ќе се скраси покрај една жена. По разделбата со Деми Мур, со која беше во брак 13 години и има три ќерки, ја изгубил вербата во љубов која трае цел живот.

Прочитајте и...  Овие цвеќиња во домот носат љубов, пари и среќа

Десет години живеел без постојана партнерка.

Image result for Emma Heming Willis profimedia
Profimedia

„Првите неколку години од разводот за мене беа тешки. Мислев дека вистинска љубов не постои и не верував дека е можно пак да сакам искрено. Толку се навикнав на идејата за живот како самец, што не помислував дека повторно ќе застанам пред матичар. Дури кога Ема влезе во мојот живот, тој почна да добива бои.“

Вели дека не ги сфаќа паровите кои бараат простор за себе или оние кои велат дека им е потребна пауза во врската.

„Не сфаќам како некој може да го помисли тоа. Сè што сакам е секој момент да го поминувам со Ема. Помислата дека сме разделени за мене е ужасна. Врската со неа е најпосебната што сум ја имал во животот. Ниту една моја бивша девојка не ѝ е ни до колена“.

Прочитајте и...  Тридневна детоксикација - Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Брус и Ема се венчаа во 2009 година и имаат две ќерки.

Instagram

Прочитај повеќе

Готвачот на Наоми Кембел ја откри тајната на „Итал“ исхраната!

Васко Спасоски

Саша Ковачевиќ има афера: Погледнете ја девојката и сè ќе биде јасно! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Албанска телевизија ја зголеми гледаноста на 300 отсто: Презентерките без градник во етер! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Никогаш видени снимки: Погледнете како реагира Новак Ѓоковиќ кога на четири години го добил првиот рекет (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нивес се пофали со фризурата, но сите гледаа малку подолу: „И да си келава, ќе ми беше сеедно!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Боли глава од оваа сума: Погледнете за колку пари Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев наполни 44 години, а има само една желба која не се однесува на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Васко Спасоски

Луна пред татко ѝ ги покажа голите гради, а нему му падна доста непријатно (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат