6 C
Скопје

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Легендарниот рокер Брус Спрингстин добил казна од 540 американски долари поради пиење алкохол во национален парк каде тоа е забрането.

Суперѕвездата минатата година на 14 ноември беше уапсен, бидејќи, како што рече на рочиштето на „Zoom“ испил „две мали текили“ во „Gateaway National Recreation Area“ во Њју Џерси.

Instagram
Instagram

Спрингстин исто така беше обвинет за несовесно возење и возење под дејство на алкохол, но судот вчера ги отфрли двете обвиненија, за кои немало доволно докази, пишуваат странските медиуми.

Судијата Ентони Маутоне истакна дека пред само две години, консумирањето алкохол во националниот парк се сметало за кршење на законот.

Прочитајте и...  Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар