Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО) - Слободен печат

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Преговорите меѓу двете екипи траат од почетокот на зимскиот преоден рок, но на „Олд Трафорд“ константно одбиваа да платат 80 милиони евра за Фернандеш.

Фудбалскиот клуб на Манчестер јунајтед испрати нова понуда и е блиску да го комплетира трансферот на играчот од средниот ред кој досега ги бранеше боите на Спортинг Лисабон.

Преговорите меѓу двете екипи траат од почетокот на зимскиот преоден рок, но на „Олд Трафорд“ константно одбиваа да платат 80 милиони евра за услугите на Бруно Фернандеш.

Но, денеска имаме нов „пресврт“, како што пренесува „Дејли Мејл“, во Јунајтед се сигурно дека е постигнат договор околу 25-годишниот фудбалер.

Според португалската „А Бола“, се очекува играчот в среда со својот агент да пристигне во Манчестер. Се очекува трансферот да изнесува 55 милиони евра, но со бонуси можат да достигне и до бараните 80 милиони.

Прочитајте и...  Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Доколку биде потврден договорот, ќе биде тоа најголемиот трансфер во зимски преоден рок во Премиер лигата.

Фернандеш е главната цел оваа зима за менаџерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер.

Во Спортинг дојде од Сампдорија во 2017 година за нешто повеќе од седум милиони фунти. Оттогаш има 64 голови на 137 мечеви во сите натпреварувања, а лани го освои и Купот на Португалија. Исто така беше прогласен за најдобар играч на португалското првенство во минатите две сезони.

За најдобрата португалска репрезентација одигра 19 мечеви и со која успеа да го освои првото издание на Лигата на нации.

Прочитај повеќе

Бразилецот Рејнер до 2026 година во Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Слободен печат

СЕКОЈА ЧЕСТ: Ѓоковиќ пред зграда во Белград игра тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса ја активира клаузулата на напаѓачот на Леганес!? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

осум + Осумнаесет =

Прочитај повеќе

Уште еден доказ дека Погба сака да го напушти Јунајтед!?

Слободен печат

Податок според кој Ѓоковиќ може да биде најдобриот на сите времиња! (ФОТО)

Слободен печат

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен печат

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат