Бруклин Бекам ја запросил Никол со дијамантски прстен вреден вртоглави 200.000 долари (ФОТО)

Бруклин Бекам и Никола Пелц ја изненадија јавноста со објавување на веридбата по само девет месеци врска, а сега покажаа како изгледа прстенот вреден вртоглави 200 илјади долари, со кој Бруклин ја запросил Никола.

25-годишната глумица на Инстаграм го покажа блескавиот дијамантски прстен кој навистина е тешко да не се забележи, а кого го краси камен од, како што се претпоставува, 4,5 до 5 карати.

EPA/CHRISTOPHER JUE

„Убавината и прецизноста се главна одлика на вереничкиот прстен со смарагд. Долгите линии на резот му даваат на каменот елегантен и префинет изглед. Би проценила дека вредноста се движи меѓу 150 и 200 илјади долари. Ваков безвременски стил е омилен меѓу познатите, обожаваат да го носат Џенифер Лопез, Амал Клуни и Џенифер Лоренс. И мајката на Бруклин, Викторија исто така сака да го носи“, изјавила за Дејли мејл експертката Шанон Делани Рон.

Прочитајте и...  Сајмон Кауел завршил во болница: Паднал од електричен велосипед и си го повредил грбот

Во јавноста веќе се појавија и детали за претстојната венчавка која би требало да се одржи следната година и која би требало да чини дури 4 милиони британски фунти.

Таткото на Никола, 78-годишниот милијардер Нелсон Пелц, наводно веќе платил дел од трошоците, но свој придонес сакаат да дадат и Викторија и Дејвид Бекам.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

 

Замислено е да се одржат две церемонии – во Велика Британија и на Флорида.

„Сите се воодушевени и пресреќни поради нив. Бруклин секогаш бил близок со своите баби и дедовци кои се во брак веќе 70 години и тоа го посакува и за себе“, изјавил извор близок на Бекамови за магазинот „Сан“.

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат