Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Денеска, во 13.20, на раните им подлегна 36 годишната пациентка, која беше во критична состојба. Веста ја потврди и директорот на Ургентен Центар, Илир Хасани.

Досега, од експлозијата на плинска боца во Романовце, животот го загубија три деца на возраст, од осум, девет и единаесет години и 58-годишен маж.

Во Ургентниот центар се наоѓаат и двајца други лица, кои се во тешка состојба. Двајца други пациенти се Клиниката „Свети Наум Охридски“.

Прочитајте и...  Воз се излизга од пругата кај Миравци

Прочитај повеќе

Парични казни за 20 обвинети од Прилеп

Воз се излизга од пругата кај Миравци

Горан Наумовски

Двајца повредени во сообраќајка кај Ќафасан

Горан Наумовски

Во Швајцарија ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

МИА Агенција

Два случаи на семејно насилство во Штип

Кривична за двајца кичевци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Десет струмичани казнети од судот по 3.000 евра за непочитување на забраната за движење

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час

Двајца мажи се шетале низ Куманово додека важел полицискиот час

По 3,5 години затвор за Аљими и Гури