Бројот на заразени американски војници со коронавирус е 1.132

Бројот на активни американски војници кои се заразени со Ковид-19 во текот на изминатиот викенд надмина илјада, соопшти денеска Пентагон.

Вкупниот број потврдени случаи утрово изнесувал 1.132, додека тој број во петокот бил 978 војници.

Меѓу припадниците на Националната гарда, со коронавирусот се заразени 303.

Морнарицата има најмногу случаи – 431, меѓу кои повеќе од 150 на носачот на авиони „Теодор Рузвелт”.

Прочитајте и...  Ахмети од Кичево: Македонија се гордее со Мајка Тереза, ќе се гордее и со премиерот Албанец

Прочитај повеќе

Борисов: Нема да затвораме ништо, кој сака нека се прибере дома и нека седи заклучен, не е забрането

Слободен печат

Лукаревска: Навремениот и неселективен поврат на ДДВ кон компаниите исклучително важен за развојна економија

Слободен печат

Во Египет на 11 и 12 август избори за нов парламентарен дом

Слободен печат

Во Србија во изминатите 24 часа регистрирани 302 нови случаи на ковид-19

Слободен печат

Препораки на здравствените власти за летните одмори – И пливањето мора да биде на дистанца!

Слободен печат

ЕВРОПСКА ДРЖАВА НА РАБОТ НА БАНКРОТ: Поради кризата може да ја изгуби и самостојноста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мираковска најави инвестиции во капацитетите на дојранските плажи

Слободен печат

Чулев: Полицајците да не се водат од политиката, организирање на фер и безбедни избори е приоритет на МВР

Слободен печат

Четворица новозаразени со коронавирус во Кичево и тројца излекувани

Слободен печат

Лондон размислува да го откаже учеството на „Хуавеј” во изградбата на 5Г мрежата

Слободен печат

Во Дебар шест новозаразени со Ковид-19, активни на болеста 57 лица

МИА

Мисајловски: Ветуваме дека во Чаир повеќе нема да има граѓани од втор ред

Слободен печат