Бројот на новозаразени во Грција порасна за 15, вкупно 3.390

Во Грција се регистрирани 15 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, додека од четвртокот нема смртни случаи, соопшти денеска Националата организација за јавно здравје (ЕОДИ).

Вкупниот број на заразени во земјата сега изнесува 3.390, пренесе АНА.

На респиратори се наоѓаат 10 лица, а вкупно 119 пациенти се отпуштени од одделението за интензивна нега.

Вкупниот број на починати и натаму е 191.

Во Грција се тестирани вкупно 308.329 лица.

 

Прочитајте и...  Извештај: Повеќе околности доведоа до соборувањето на украинскиот авион во Техеран

Прочитај повеќе

Извештај: Повеќе околности доведоа до соборувањето на украинскиот авион во Техеран

Слободен печат

Нови 136 случаи на коронавирус, починаа шест лица, а оздравени се 123 пациенти

Слободен печат

Промашена „бомба“ за Заев: Тој вели „мaрш“, а напишано е „важи“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Состојбата не се подобрува: Нови 287 случаи на коронавирус во Србија, 11 лица починаа

Слободен печат

Заев: На 15 јули излези и гласај за заедно да ја градиме нашата иднина (ВИДЕО)

Слободен печат

Бесплатна телефонска линија во канцеларијата на Народниот правобранител на денот на изборите

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицковски од Штип: Мотивирани сме, не мотивира поддршката од народот

МИА Агенција

Зибери: Верувам во поддршката на илјадници граѓани

МИА Агенција

Рекорден број новозаболени и хоспитализирани лица со Ковид-19 во некои американски сојузни држави

МИА Агенција

Лукаревска: Покажавме одговорност, ги вративме слободата и европскиот пат

МИА Агенција

ГДУ: На 15 јули да испратиме порака во името на граѓанинот

МИА Агенција

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНE го осуди објавувањето на снимките, бара истрага од надлежните

МИА Агенција