Брнабиќ: Подготвена сум да поднесам оставка во секој момент

Ана Брнабиќ/ Фото EPA-EFE/Rafal Guz Poland Out

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ денеска соопшти дека во секој момент е подготвена да поднесе оставка од местото претседател на владата.

– Со оглед на пишувањата на тајкунските медиуми, само да биде јасно – во секој момент сум подготвена како претседателка на владата да поднесам оставка и тоа претседателот Александар Вучиќ го знае и засега, одбива. Можеби и ќе се предомисли – напиша Брнабиќ на Твитер.

Таа додаде и дека не е против избори.

– Сакате избори – никаков проблем, секогаш сме за избори. Јас секако останувам верна на Србија и на претседателот Вучиќ – објави таа.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот