-4 C
Скопје

Пукање и бркотница низ Охридското езеро: Полициски глисер во потера по крадци од Албанија

Синоќа околу 22,30 часот полициски службеници од Полициска станица „Охридско езеро” се упатиле наспроти село Радожда, струшко каде забележале глисер со албански национални ознаки во кој биле две лица кои превезувале предмети за кои постои сомневање дека потекнуваат од кривично дело, како се движи кон Република Албанија.

По издадена наредба од полициските службеници за запирање на глисерот, пријавените не ја испочитувале наредбата и со глисерот неколку пати удриле во службениот пловен објект, по што еден од полициските службеници испукал четири предупредувачки куршуми, а лицата се упатиле кон село Лин, во Албанија.

За настанот се известени пограничните органи на Албанија и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Поврзани вести

Скопјанка завршила во болница откако со автомобил удрила во четири паркирани возила

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Боговиње поради непочитување на ковид мерките

Слободен печат

Сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во прекин: Судир на две патнички возила кај селото Длабочица

Слободен печат

Приведен ловџијата од Прилеп кој застрела колега од ловната група

Слободен печат

Работел по 18 часот: Кривична пријава против угостител во Гостивар

Слободен печат

Малолетник се обидел да силува 27-годишна девојка во струшко

МИА Агенција

Остави Коментар