БРИЖИТ МАКРОН ВО МЛАДОСТА: Како изгледала некогаш првата дама на Франција (ФОТО)

Брижит Макрон има 64 години и е поранешна наставничка, а сега е прва дама на Франција, откако нејзиниот 22-години помлад сопруг стана претседател.

Таа била најмалото дете во семејството. Нејзиниот татко водел бизнис за производство на чоколади, кој и ден-денес постои и е доста профитабилен.

Брижит била пристојна, воспитана, со добри манири, а за волја на вистината, во својот град важела за една од најпосакуваните жени за сопруга.

Приказната за нејзиното запознавање со Макрон веќе на сите ни е добро позната, таа му била наставничка во училиштето во Амиен. Подоцна тој се преселил од градот, но никогаш не ја заборавил.

Таа била мажена и веќе имала деца, а денеска нејзиното семејство одлично го прифаќа Макрон како дел од нив, дури и ќерката за која се зборува дека некогаш била вљубена во него.

Прочитајте и...  Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)
Принтскрин
принтскрин

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат