-8 C
Скопје

Британскиот „Вог“ им оддаде почит на оние во првите борбени редови против вирусот: Овие жени се вистинските херои (ФОТО)

Рејчел Милер од малото англиско село Коага го доживеала најголемиот шок во животот кога примила повик каде дознала дека ќе биде на насловната страница на британскиот „Вог“.

Оваа 24-годишна девојка, 3 години работи во болницата Хомертон во источниот дел на Лондон и токму на неа ѝ падна честа да биде на насловната страна од „модната библија“.

инстаграм

Всушност, магазинот одлучил да издаде 3 различни варијанти на изданието од јули и со нив да оддаде почит на луѓето кои се клучни во борбата против пандемијата од коронавирусот.

„Само ја работев својата работа во одделот, излегов од породилно и ме дочека фотографот на Вог кој направи неколку слики од тие што бевме на смена. Не знаев дека ќе бидам на насловната, дознав дури неколку недели подоцна“, открила Милер за ITV.

Прочитајте и...  ФОТО: Антониа Гиговска во кратки панталони ужива на снегот
инстаграм

Освен ова издание чија насловна ја краси Рејчел, има уште две. Во едно од останатите фокусот е на Наргуис Хорсфорд, возачка на лондонското метро, а на другото Аниса Омар, работничка во супермаркет.

инстаграм

Поврзани вести

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Дневен хороскоп за 19 јануари: Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа

Слободен печат

ФОТО | Во 2021 потребна ви е само една чанта: Ова моделот на годината кој одговара за сите прилики!

Слободен печат

ФОТО: Кајли Џенер ја покажа луксузната бања, фановите ја исмејаа поради еден детаљ

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Слободен печат

Не се обидувајте да ги измамите: Хороскопски знаци кои веднаш ги „намирисуваат“ лажговците

Слободен печат

Остави Коментар