Британската Амбасада во Скопје добила сомнителен пакет

Во несреќата со тешки повреди се здобил сопатникот од второто возило, Б.Б.(23) констатирани во Општата болница во Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, додава МВР.

Во британската Амбасада во Скопје вчера пристигнал сомнителен пакет, адресиран до вработен.

Како што соопшти МВР, вчера во 14.05 часот во Полициската станица за Надворешно физичко обезбедување – Скопје, од британската Амбасада било пријавено дека по пошта пристигнал сомнителен пакет, адресиран за вработен кој не очекувал никаква пратка.

При преземени мерки, полициски службеници од Единицата за откривање на експлозивни средства и направи утврдиле дека не станува збор за експлозивна направа, туку во пратката има бел коверт, во кој имало две епрувети, кои биле одземени и дадени на вештачење.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот, додава МВР.

Видео на денот