Британци нападнале охриѓанец, полицијата ги уапси

Двајца млади британски државјани се уапсени во Охрид, откако нападнале 48-годишен жител на градот, соопшти МВР.

„На 24.05.2022 околу 20.00 часот, полициски службеници од СВР Охрид ги лишиле од слобода К.О.Г.(21) и К.К.(29), двајцата од Велика Британија, затоа што на улица „Наум Охридски” физички го нападнале Б.Н.(48) од Охрид“, велат од полицијата.

Во соопштението се додава дека двајцата се задржани во СВР Охрид за понатамошна постапка.

Видео на денот