Брестовац принудно направи две измени

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац принудно направи две дополнителни измени на списокот на повикани ракометари за претстојниот собир во пресрет на квалификациските натпревари против Исланд за пласман на ЕП 2020.

Ново име во репрезентацијата е Мартин Манасков, ракометарот на Пролет кој е повикан како замена за повредениот Горан Крстевски од Еурофарм Работник, а на ракометарите им се приклучува и голманот на Металург, Мартин Томовски.

Собирот на ракометари е закажан за в понеделник, а првиот натпревар со Исланд се игра на  10 април во Рејкјавик, а четири дена подоцна двете селекции ќе се сретната повторно, овој пат во Скопје.

 

Прочитајте и...  На девојката на Марадона и забранија да присуствува на погребот

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian