17.8 C
Скопје

Брестовац отпиша четворица за дуелот со Исланд

Селекторот Данило Брестовац по единствениот тренинг кој го имаше со репрезентативците одлучи да го скрати списокот на 16 ракометари на кои ќе смета за двата дуели со Исланд во квалификациите за ЕП 2020.

Oчекувано отпаднa голманот Мартин Томовски бидејќи Ристовски и Митревски се неприкосновени, а во оваа репрезентативна акција ќе се играат само два натпревари.
Исто така од списокот отпаднаа и Мартин Манасков, Димитар Димитриевски и Мартин Серафимов.
Репрезентацијата ќе патува за Исланд сабајлево, и во Рејкјавик ќе има исто така само еден тренинг, додека натпреварот со Исланд се игра в среда (21.45 ч.).

Поврзани вести

Димитриевски и Рајо Ваљекано се враќаат во шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ВИДЕО: Имаат гол-разлика 32:0, кога последен пат се затресе мрежата на Италија?

Слободен печат

Барселона во сè полоша ситуација, a Лапорта најави уште неколку засилувања!?

Слободен печат

Ивановски со бронза од Кипар и нов државен рекорд – на потег се МОК и Атлетската федерација!

Слободен печат

ФОТО: Македонските репрезентативци тренираа на „Јохан Кројф“ Арената

Слободен печат

Ракометарите убедливо загубија на вториот тест со Србија

Слободен печат

Остави Коментар