Брестовац го скрати списокот на 19 ракометари – Слободен печат
РакометСпорт

Брестовац го скрати списокот на 19 ракометари

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави скратениот список на кои ќе смета за дуелите со Исланд во рамките на квалификациите за пласман на ЕП 2020 година.
натпреварите со Исланд се играат на 10 април во Рејкјавик, а четири дена подоцна играат во Скопје.

На скратениот список на селекторот Брестовац има пет ракометари од неговиот клуб Металург, четири од Работник, а Стоилов и Поповски се двајцата членови на Вардар кои се во комбинација за настап против Исланд.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close