Брестовац со најискусните против Грузија

ЕХФ неделата ќе се одржи од 21-27 октомври во рамките на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка.

Селекторот на македонската ракометна сениорска машка репрезентација, Данило Брестовац, меѓу 17 ракометари на кои смета за пријателските мечеви против Турција во Ескишехир, не ги смести најискусните репрезентативци.

СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАРИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ

Кирил Лазаров, Борко Ристовски, Дејан Манасков, Филип Талески и Филип Кузмановски, на тимот ќе му се приклучат по враќањето од Турција и тие ќе играат на средбите со Грузија.

Натпреварите против Грузијците ќе се одираат на 25 октомври од 20:00 часот и на 26 октомврти од 18.00 часот во СЦ А1 Арена „Борис Трајковски“, а влез е слободен за сите љубители на ракометот.

Прочитајте и...  Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ибра: Доколку од првиот ден играв за Милан, ќе бевме шампиони!

Слободен печат

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат