Брестовац повика 23 ракометари за ЕХФ неделата

Селекторот на машката сениорска репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска репрезентација за меѓународни пријателските натпревари во рамки на ЕХФ неделата.

За време на ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври 2019 година во рамки на подготвителниот период за настап на Европското Првенство 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, сениорите ќе одиграат меѓународни пријатески натпревари против репрезентациите на Турција и Грузија.

Повикани се 23 репрезентативци предводени од најискусниот Кирил Лазаров, десниот бек на францускиот ракометен клуб Нант.

Во составот не се наоѓа пивотот на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов кој сеуште се опоравува од повредата.

Списокот на повикани ракометари можете да го погледнете на следниот ЛИНК

Прочитајте и...  Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат