Брестовац го скрати списокот за Турција и Грција

Со овие играчи Брестовац ќе ги одработува последните подготовки за клучните дуели кои што водат на континенталниот собир кој што ќе се одржи наредната година во три земји: Австрија, Норвешка и Шведска.

Од поширокиот список на селекторот отпаднаа Мартин Поповски, Марко Кизиќ, Марко Мишевски, Михајло Младеновиќ, Гоце Ојлески и Дарко Димитриевски. Дебитант во сениорскиот состав е кадетскиот репрезентативец, десното крило Ненад Костески.

фото:РФМ

Список на репрезентативци:

Голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски и Мартин Томовски.

Крила: Дејан Манасков, Бојан Маџовски, Димитар Димитриоски, Гоце Георгиевски и Ненад Костески.

Бекови: Филип Талески, Филип Кузмановски, Мартин Манасков, Марио Танкоски, Горан Крстевски, Кирил Лазаров, Томислав Јагуриновски, Мартин Серафимов, Велко Маркоски и Милорад Кукоски.

Пикери: Стојанче Стоилов, Никола Маркоски, Жарко Пешевски и Филип Арсеновски.

Прочитајте и...  Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Дуелот против Турците на гостински терен сениорите ќе го имаат на 12 јуни, а четири дена подоцна во салата „Парк“ во Струмица ќе ги пречекаме Грците од 18.00 часот.

Собирот на репрезентацијата е закажан за в сабота, од 13.00 часот, во хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

Прочитај повеќе

Навивачите застанаа во одбрана на Новак: Американците се лицемери

Слободен печат

Неверојатна исповед на шведски тенисер: Одев на Гугл за да видам како да се убијам

Слободен печат

ШОК: Српскиот репрезентативец Тошиќ нападнат со нож среде Белград

Слободен печат

Кои фудбалски екипи се најголеми трошаџии во 21. век, четири екипи фрлиле повеќе од две милијарди евра на засилувања

Слободен печат

Ирски репрезентативец му вперил пиштол во челото на селекторот

Слободен печат

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат