5 C
Скопје

Брестовац: Физички не бевме добро подготвени за овие две средби

Селекторот на ракометната репрезентација Данило Брестовац, вели дека неговите играчи потфрлија на физички план и затоа се должат двата порази на стартот од СП.

Брестовац верува дека ракометарите ќе го совладаат Чиле и ќе обезбедат пласман во следната фаза.
– Имавме малку време да се подготвиме за овој Мундијал. Физички, не бевме добро спремни за овие две средби, ама сметам дека моите играчи ќе бидат подготвени и физички и ментално за натпреварот со Чиле. Одигравме две средби со нив, сметам дека ќе го победиме Чиле и дека ќе одиме во следната рунда. Игравме против две големи репрезентации во воведните две кола, па треба да научиме многу од овие настапи – изјави Брестовац по натпреварот.

Прочитајте и...  ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар