4 C
Скопје

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Поп-пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачите кои сами себе си го направиле патот и постигнале усхпех без никаква помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не е во таа група на уметници.

Меѓутоа, тука има нешто „друго“….

Чолиќ истакнал дека неговата фолк-колешка имала голема помош. На прашањето што мисли за колешките Драгана Мирковиќ, Лепа Брена и Цеца, пејачот за секоја посебно го кажа следното:

– Драгана Мирковиќ ми е пријателка, таа отсекогаш се бореле сама, го обожавам нејзиното пеење и прашање кога ќе се појави некоја песна за нас двајца. Ја сакам Лепа Брена многу, тоа е силна жена и жена која постигна се сама. Постојат жени на естрадата кои самите си ги избуткаа кариерите, а тоа е Тереза Кесовија, Лепа Брена и Неда Украден. Тие сами издржаа се и сешто. И Цеца е тука, но таа е друга приказна, таа имаше голема помош – изјавил Чолиќ, иако не сакал да каже конкретно чија помош имала Цеца.

Прочитајте и...  „Кога ќе најдете маж што издржува еден час во кревет, пратете ми го“: Сопругата на Дино Дворник со коментарот предизвика бурни реакции
Инстаграм

Поврзани вести

До убава и негувана кожа со мудроста од времето на династијата Чосон

Слободен Печат

Ѕвездата од „50 нијанси сиво“, Дакота Џонсон: „Веројатно цел живот ќе морам да одам на терапии“

Слободен печат

Кралицата Елизабета бара експерт за Инстаграм, плата 27.000 фунти годишно

Слободен печат

Добитничката на Оскар Клорис Личман почина на 94-годишна возраст

Слободен печат

Здрав појадок за лесен почеток на денот

Слободен печат

Замастен црн дроб: Болката под десниот ребрен лак e сигнал дека е време за ултразвук

Слободен печат

Остави Коментар