„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Поп-пејачот Здравко Чолиќ ги цени пејачите кои сами себе си го направиле патот и постигнале усхпех без никаква помош, а смета дека Цеца Ражнатовиќ не е во таа група на уметници.

Меѓутоа, тука има нешто „друго“….

Чолиќ истакнал дека неговата фолк-колешка имала голема помош. На прашањето што мисли за колешките Драгана Мирковиќ, Лепа Брена и Цеца, пејачот за секоја посебно го кажа следното:

– Драгана Мирковиќ ми е пријателка, таа отсекогаш се бореле сама, го обожавам нејзиното пеење и прашање кога ќе се појави некоја песна за нас двајца. Ја сакам Лепа Брена многу, тоа е силна жена и жена која постигна се сама. Постојат жени на естрадата кои самите си ги избуткаа кариерите, а тоа е Тереза Кесовија, Лепа Брена и Неда Украден. Тие сами издржаа се и сешто. И Цеца е тука, но таа е друга приказна, таа имаше голема помош – изјавил Чолиќ, иако не сакал да каже конкретно чија помош имала Цеца.

Прочитајте и...  Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер
Инстаграм

Прочитај повеќе

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат