Бремена жена во шести месец се породила сама дома, родила мртов плод

Жена од скопското село Драчевица која била бремена во шести месец, вчера попладне сама дома родила мртво бебе, информира МВР.

На 05.07.2020 во 14.16 часот во Полициската станица Драчево, лекар од Итна медицинска помош пријавил дека жена од с.Драчевица, скопско, која била бремена во шести месец, во итна медицинска помош пријавила дека, додека била сама дома, родила мртво бебе- информира МВР.

Од лекар од Итна медицинска помош кај новороденчето била констатирана смрт, без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Прочитајте и...  Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Прочитај повеќе

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат

Разбојништво во стан во центарот на Тетово   

МИА Агенција

Скопјанец обвинет за незаконско поседување оружје

Скопјанец обвинет за недозволена трговија со кокаин

МИА Агенција

Повреден тракторист на падините на Огражден

Тешко повреден велосипедист на булеварот „Александар Македонски”