Бредли Купер раскажа за трауматичната случка: Премногу се опуштив во Њујорк

бредли купер
Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Бредли Купер откри дека во 2019 година бил „држен на нож“ во Њујорк додека бил на пат да ја земе својата 4-годишна ќерка Леа од училиште.

При деталното објаснување на трауматичното искуство, 46-годишниот актер рече дека мислел дека ќе му побараат автограм или фотографија, а не да му го турнат нож.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 김성진 (@kimseongjin6665)

Како гостин оваа недела во подкастот на Дакс Шепард, Бредли сподели дека брзо сфатил дека премногу „се раскомотил“ во Њујорк кога се нашол на остриот врв на ножот во метро станицата.

„Постојано шетав низ Њујорк со овие слушалки на себе, ова беше пред пандемијата и бев во метрото околу 11:45 за да ја земам Леа од центарот на руското училиште. И се најдов под нож. Беше поприлично лудо. Сфатив дека сум си поминувал премногу удобно во градот“, раскажа актерот за немилиот настан од пред две години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @bradleycooperroffical

Бредли рече дека неговиот „чувар се спуштил“ додека чекал на крајот на платформата на метрото, каде што обично чека.

„Почувствував дека некој доаѓа. Си помислив: „О, тие сакаат да се фотографираме или нешто слично“, и додека се свртев, се спротивставувам на објавата како да е француската конекција или некои с***а, и се свртев, погледнав надолу и видов нож”, продолжи актерот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @bradleycooperroffical

Во шок од сето тоа, актерот се присети дека само размислувал како ножот долг три инчи изгледал „убаво“, како да има „некоја историја“, пред да се помири со ситуацијата во која се наоѓал.

На сред сета бркотница, Купер повикал двајца полицајци кои го замолиле да провери дали навистина не бил избоден.

„Она што се случува е дека луѓето се прободени, но се во шок. Погледнав да видам дали е се во ред. Потоа се вратив во метрото и отидов да ја земам ќерка ми“, објасни актерот.

Видео на денот