1.1 C
Скопје

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно: Овој пат поради заеднички проект! (ФОТО)

За прв пат по осум месеци, поранешната омилена ѕвездена двојка Џенифер Анистон и Бред Пит се состанаа за нов деловен проект. И двајцата актери биле добро расположени и возбудени.

Можеби е во средина на голема битка за старателство и е опкружен со семејни проблеми што го мачат веќе четири години, но Бред Пит покажа дека ништо не може да му го уништи веселиот дух и добро расположение.

профимедиа

Имено, Пит и Анистон во понеделникот се придружија на проектот за виртуелно заедничко читање на сценариото на легендарниот тинејџерски филм „Брзи времиња на Риџмонт Хај“ од 1982 година, што ќе го види светлото на денот овој четврток. И двајцата се јавија од своите домови и се приклучија на тимот составен од Џими Кимел, Џулија Робертс, Метју Меконахи, Морган Фримен, Хенри Голдинг, Шија ЛаБеуф, Спиколи и Шон Пен.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Обожавателите дури сега забележаа: Во една од епизодите на „Пријатели“ се појавува некој посебен

Прекрасната актерка се јави од нејзината домашна канцеларија, седејќи во удобна фотелја, облечена во лежерен фустан со романтичен дезен и коса во нејзиниот препознатлив стил.

профимедиа

Бред исто така се пријави од својот дом во исклучително добро расположение, во опуштено издание со нова малку подолга фризура. Неговата нова девојка Никол Потуралски исто така може да биде одговорна за неговата насмевка.

Да потсетиме, првиот и единствениот пат кога имавме можност да ги гледаме Пит и Анистон во ист актерски проект, беше во 2001 година. Бред Пит потоа се појави во епизодна улога во серијата „Пријатели“ каде главен лик беше неговата тогашна сопруга Џенифер.

принтскрин

Покрај тоа, во 2005 година им се случи многу непријатен развод на овие славни сопружници, кога Бред ја напушти Џенифер поради атрактивната колешка Анџелина Џоли. По разводот со Анџелина во 2016 година, актерот постепено повторно стапи во контакт со Анистон и денес се во пријателски односи.

Прочитајте и...  Судот одлучи: Жртвите на Вајнстин ќе добијат 17 милиони долари отштета

Пред неколку месеци, тие ја заинтригираа јавноста со нивното однесување на SAG наградите.

Фото: Профимедиа

Многумина се исклучително задоволни што ги гледаат овие поранешни партнери во правилна и пријателска врска и сите со нетрпение очекуваат понатамошни филмски проекти кога нивната љубов повторно ќе може да оживее барем на момент.

Поврзани вести

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

4 хороскопски знаци на кои им претстои период исполнет со среќа и успеси според ѕвездите

Слободен печат

Редок камен со необична сличност со „Cookie Monster“ со вредност од 10.000 долари

Слободен Печат

Лидија Вукичевиќ за Риалда Кадриќ: „Таа беше прекрасна и ведра личност“

Слободен печат

Остави Коментар