Бразилецот Роналдо по забавите одеше директно на тренинг, Роналдињо имаше дискотека во сопствената куќа

Поранешниот бразилски репрезентативец Зе Роберто открива пикантерии за некогашните колеги.

Бразилецот Зе Роберто кој и завршувањето на кариерата пред три години, продолжува со спортскиот живот и вежбањето. Тој кариерата ја заврши на 43 години, а според изгледот на телото без проблем може да игра до својата 50. година.

Тој неодамна се спореди со Кристијано Роналдо, односно му зададе предизвик на Португалецот кој исто така е неверојатен фитнес фанатик да игра професионален фудбал и во петтата деценија.

Зе Роберто/Инстаграм

– Мислам дека сум во предност во однос на него. Доколку игра фудбал како мене во ред, ќе признаам дека е подобар од мене во физичката подготвеност – вели Зе Роберто.

Бразилецот кој има 46 години беше активен фудбалер се до пред три години и во 23 години долгата кариера има играно за Баерн Минхен, Реал Мадрид, Баер, Хамбургер и неколку бразилски екипи, а кариерата ја заврши во Палмеираш.

Прочитајте и...  Хамилтон: Кога пукна гумата ми застана срцето

За тоа време играше со едни од најдобрите фудбалери на сите времиња како што се бразилците Роналдо и Роналдињо кои се целосна спротивност од него.
– Роналдо ги обожуваше забавите и ноќниот живот. Навечер ќе отидеше на забава, а потоа по непроспиена ноќ ќе се појавеше на утринскиот тренинг и тогаш работеше како животно. Што се однесува до Роналдињо, тоа е друга приказна. Рони имаше дискотека во својата куќа – открива Зе Роберто.

Прочитај повеќе

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат

Роналдо ги реши дилемите околу својата иднина: Одите по моето трето Скудето

Слободен печат

Убави зборови од Руни за „граѓаните“, критики за сер Алекс Фергусон

Слободен печат