Бразил не можеше да поверува, Полјаците го вратија „невозможното“! (ВИДЕО)

Во петтиот решавачки сет, при водство на јужноамериканскиот претставник со 1:0 во поени, Полска израмни на еден неверојатен начин.

Силен беше сервисот на Бразил, тежок прием, па мораше да се реагира со нога (што е дозволено во одбојката), а еден од полските репрезентативци дури излезе надвор од паркетот и ја врати топката од една крајно невозможна позиција.

Бразил имаше нова шанса за зголемување на позитивата, но ударот заврши во аут, за голема радост кај полските фудбалери.

Прочитајте и...  Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

На крајот сепак Бразилците триумфираа со резултат 3:2 по сетови 19:25, 23:25, 25:19, 16:25 и 15:11.

На табелата во генералниот пласман водат „кариоките“ со 26 максимални бодови, еден повеќе од Полјаците на втората позиција.

Прочитај повеќе

Навивачите на Црвена звезда со неверојатно пиротехничко шоу ја прославија титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Почнаа кавгите во Интер, Конте бара едно, Марота нејќе да чуе и нуди друго

Слободен печат

Бунт против Погба, соблекувалната на Реал не го сака во тимот

Слободен печат

Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Слободен печат

Федерер повеќе заработува од Роналдо и Меси

Слободен печат

Мајката на Нејмар му ги прости гревовите на поранешното момче, планира и венчавка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА лигата продолжува на 31 јули и тоа со плеј-оф

Слободен печат

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат