23.8 C
Скопје

Братска љубов: Шалке и Вардар заедно испаднаа, заедно посилни ќе се вратат!

Како што е веќе познато, верните навивачи на Шалке и Вардар се збратимени и имаат голема почиту едни спрема други.

Сезонава и двете екипи испаднаа во понизок ранг, поточно Вардар од Првата македонска лига, додека Шалке од најсилното германско првенство, Бундеслигата.

Интересна слика е објавена на социјалните мрежи, еден навивач на Шалке ја сподели братската љубов и вели дека неуспехот оваа сезона треба само да ги крене, со силна мотивација и се вратат уште посилни.

Фото: vardarfans.mk

– Заедно паѓаме, заедно повторно ќе се кренеме!!! Ајде напред Шалке и Вардар, Гелзенкирхен/Скопје – стои во објавата на Дитмар Бредевалд.

До крајот на оваа сезона Шалке има уште три меча, против Херта Берлин, Ајнтрахт Франкфурт и Келн, додека Вардар има уште еден дуел на 16 мај дома против Македонија ЃП.

ВИДЕО: Филмско сценарио на патарина, „Балистите“ ги провоцираа фудбалерите на Вардар!

Поврзани вести

Буфон по 20 години се врати во Парма, а соиграчите со кои го освои првиот трофеј одамна се пензионери и се татковци на негови соиграчи, политичари, тренери…

Слободен печат

Откриено е што им кажал Ериксен на лекарите кои го вратија во живот

Слободен печат

ВИДЕО: За инает на Роналдо, урнебесна реакција на рускиот селектор

Слободен печат

Нов пресврт во Тотенхем, отпаѓа и Фонсека, а нов фаворит е екс тренерот на Елмас

Слободен печат

ВИДЕО: Пресврт на Белгија во режија на Де Брујне

Слободен печат

Шевченко импресиониран од „рисовите“: Македонија покажа карактер

Слободен печат

Остави Коментар