БРАТОУБИСТВО ВО ШАБАЦ! Го удирал во глава до СМРТ - Слободен печат

БРАТОУБИСТВО ВО ШАБАЦ! Го удирал во глава до СМРТ

Б.Г. (20) од Шабац е уапсен заради сомневање дека го убил својот барт (24). Се сомнева дека тој во семејната куќа во Шабац му задал повеќе удари во глава на својот брат, кој од здобиените повреди починал, соопшти полицијата во Шабац.

Б.Г. е осомничен за убиство и нему му е определено 48 часовно задржување. Покрај кривичната пријава ќе биде приведен пред Јавното обвинителство во Шабац.

Прочитајте и...  Митрески: Законот за Советoт на ЈО не спаѓа во група закони што се носат со двојно мнозинство

Прочитај повеќе

Нетанјаху се пофали со подобрување на односите со Судан

МИА Агенција

Напад за време на верски обред во Буркина Фасо, најмалку 24 загинати

Слободен печат

Орбан: Будимпешта не мора да ѝ се допадне на „уморната бриселска елита“

Слободен печат

Бројот на заразени со коронавирус на крузерот „Дајмонд принцес“ продолжува да расте

Слободен печат

Брнс го поздрави успехот што за три години го оствари досегашниот парламентарен состав

Слободен печат

Албанскиот државен врв ја честиташе 12-годишнината од независноста на Косово

МИА Агенција

Остави Коментар

три × три =

Прочитај повеќе

Најмалку 22 лица убиени во Камерун, поголемиот дел од жртвите се деца

Слободен печат

САД: Од сезонскиот грип досега починаа 14 илјади луѓе, властите се подготвуваат за втор бран

Слободен печат

НАкС бараат на вработените во високото образование да им се плаќа за минат труд

Слободен печат

Врвот на МВР утринава решава како ќе се разделат последните 4.000 пасоши

Мирослава Бурнс

Џафери: Да ги направиме изборите свечен ден

Хакери ја нападнаа хрватската нафтена компанија „ИНА“

Слободен печат