Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар! - Слободен печат

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Оние кои во брачните води ќе запловат на овој датум среќата ќе ве следи во текот на целиот живот.

Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија, вели дека ѕвездите најавуваат дека 2020 година ќе биде најдобра за оние кои ќе се одлучат да застанат на лудиот камен.

Наредната година Сатурн, Јупитер, Плутон, Марс и Месечината, клучни планети кои се симбол на верност и емоционална стабилност ќе бидат во ист знак.

Ова не се случило уште од 1960 година, период познат и како период на љубовта.

Идеален ден за венчавка ќе биде 20.02.2020 година.

Во нумерологијата бројот два означува моќна и силна жена која има уникатна одлучност и сила.

Во астрологијата бројот два ја означува куќата на бикот, знак од зодијакот со кој владее планетата Венера, наречен по божицата на љубовта и убавината претставувајќи трпеливост, истрајност и верност да се зачува односот и внимателно да се работи на изградбата на брачна заедница која ќе трае, вели Керолајн и додава дека целата 2020 година ќе биде особено погоден период за влез во врската која ќе трае засекогаш.

Оваа година ќе биде година на напредок во сите аспекти.

Прочитај повеќе

Откриено што работи Меган Маркл во Канада, а еве како се нарекува себеси (ФОТО)

Слободен печат

На нејзиното лице се гледа само болка: Селма Блер (47) сè потешко ја поднесува подлата болест (ФОТО)

Слободен печат

Водич за совршено перење на облека

Слободен печат

Потврдено: Жените со тежок карактер се попаметни

Слободен печат

Грк кој спиел со над 4.000 жени предупредува: Тоа нема да ве исполни!

Слободен печат

Принцот Вилијам загрижен за Кејт Мидлтон: Драстично пропаѓа, секој ден е се послаба! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 6 =

Прочитај повеќе

Изгледот на вашето тело зависи од месецот на раѓање: Тајната за виткост е едноставна!

Слободен печат

Авторката на музиката за „Џокер“ прва жена кандидат за Оскар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашни солени стапчиња: Подобри од било кој пекарски производ! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ со Весна Петрушевска: Ова е ера на полусветови и полуписмени суштества

Три правила кои ќе ви помогнат полесно да се изборите со грипот

Слободен печат

Хороскоп за 22 јануари – Погледнете што ве очекува оваа среда!

Еспресо