Браќата Стојановски и Димитријевиќ во трката за најдобар кошаркар - Слободен печат

Браќата Стојановски и Димитријевиќ во трката за најдобар кошаркар

Како што информира федерацијата со цел да дадете свој придонес во изборот на најдобрите, можете да го дадете својот глас на анкетата која е објавена на насловната страница на веб-сајтот на федерацијата.

Номирани во трката за најдобар кошаркар се браќата Војдан и Дамјан Стојановски, и Ненад Димитријевиќ кој ги брани боите на шпанскиот клуб Хувентуд.

Номинирани во трката за најдобра кошаркарка се Александра Стојановска, Анџелика Митрашиновиќ и Ивана Кметовска.

За најдобрите кошаркари и кошаркарки, како и најдобрите млади кошаркари и кошаркарки можете да гласате ТУКА

Номинирани за најдобра машка екипа за 2019 година во сениорска конкуренција се МЗТ Скопје Аеродром, Работнички и Гостивар.

Номинирани за најдобра женска екипа за 2019 година во сениорска конкуренција се Вардар, Бадел 1862 и Струга 2009.

За најдобрите сениорски машки и женски екипи, како и во младинските лиги можете да гласате ТУКА

За најдобрите тренери во машка и женска конкуренција, во младинските лиги, како и за најдобар тренер во странство и најдобар судија можете да гласате ТУКА

Прочитај повеќе

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат

Германски експерт за допинг: Се сомневам во Надал

Слободен печат

Каква понуда за Хамилтон: 100 милиони долари за две години  

Слободен печат

Остави Коментар

two × 4 =

Прочитај повеќе

Мекгрегор: Секоја будала која сака може да се бори со мене

Слободен печат

Во дербито на Западот, Леброн подобар од Харден и Вестбрук (ВИДЕО)

Слободен печат

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат

Елмас сè почесто на клупата, Наполи „тоне“, солзи на „Сан Паоло“ (ВИДЕО)

Слободен печат

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат