Брајтон не се откажува од Каиседо

Моисе Каиседо/ Фото: Mark Cosgrove / Zuma Press / Profimedia

Тимот на Брајтон повторно им кажа на големите англиски клубови кои покажаа интерес во Еквадорецот Моисе Каиседо дека тој не е за продажба. Иако според британските медиуми, Арсенал синоќа испратил понуда од 70 милиони фунти, Брајтон експресно ја одбил и таа понуда.

Во трката за потпис на Каиседо, според британските медиуми, се Арсенал и Челси. Но, фокусот на Челси е кај Аргентинецот Енцо Фернандез од Бенфика, па патот до Каиседо е отворен за лидерот на табелата во Премиер лигата.

Но, засега Брајтон не го менува својот став. Тие не сакаат да го продадат Каиседо кој јавно побара од клубот да му даде да се пресели во Северен Лондон.

Остануваат уште 2 дена од зимскиот трансфер период, па овој трансфер е меѓу најинтересните за следење во овие моменти.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот