Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Брачен пар од селото Добридол починале во ист ден, а од првичните сознанија, на нивните тела немало траги на насилство.

Безживотното тело на мажот го пронашол близок роднина, по што повикал и медицинска помош и во меѓувреме ја нашол и роднината во друга соба. Жената била во лоша здравствена состојба и по укажаната помош во гостиварската болница, била препратена за скопските клиники, но по патот починала.

Од СВР Тетово информираат дека вчера околу 15 часот во СВР Тетово било пријавено дека во село Добридол, гостиварско, во сопствениот дом починал М.М.(74) од тоа село, кој живеел со сопругата Е.М.(74). Таа истиот ден починала по приемот во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад”.

Прочитајте и...  Воз удри во автомобил

Увид на местото на настанот извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

По наредба на јавен обвинител, телата на починатите се пренесени во гостиварската Општа болница Гостивар за утврдување на причината за смртта.

Прочитај повеќе

Скопјанец нападнал келнер по расправија за носење на заштитна маска

Слободен печат

СВР Скопје го расветли случајот со опожарено патничко возило во скопско Ново Лисиче

Слободен печат

Воз удри во автомобил

Повреден велосипедист на Водно

148 мигранти откриени кај Демир Капија и Ваксинце

Во судар загина момче од скопското село Јурумлери

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци