25 C
Скопје

Босанската полиција уапси фалсификатор на ПЦР тестови

Полицијата го уапсила Томислав П. од Бањалука поради фалсификување на документи, за кои во текот на истрагата е утврдено дека фалсигикувал ПЦР тестови, училишни дипломи и документи од други установи, пишува српски Блиц.

Според Блиц, кој се повикува на Српскаинфо, при претресот на објектот најдени се печати од од повеќе установи. За случајот е известено обвинителството, а против осомничениот ќе поднесат извештај поради фалсификување. Во полицијата за осомничениот има податоци за претходни слични дела.

Поврзани вести

Димитров: Естонското искуство може многу да ѝ користи на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Слободен печат

Законските решенија за легализација на дивоградби поддржани од матичната собраниска комисија

Слободен печат

Започна средбата помеѓу Пендаровски и Мицкоски

Слободен печат

Филипче: Нема ништо тајно и сомнително при набавката на кинеските вакцини

Слободен печат

Заев очекува Косово да го испочитува меѓународното право и да го екстрадира Африм Исмаиловиќ

Слободен печат

Германија ќе ја препорача вакцината на Џонсон и Џонсон за лица постари од 60 години

МИА Агенција

Остави Коментар