Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Германскиот репрезентативец во зимскиот преоден рок дојде на позајмица од Јувентус.

„Милионерите“на неколку часа пред првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите против ПСЖ, го потврдија трансферот на Емре Џан од Јувентус. Германскиот репрезентативец потпиша четиригодишен договор со „Милионерите“ кои му платија 25 милиони евра на Јувентус.


Џан во Дортмунд пристигна во јануари на позајмица со можност за откуп на договорот за 25 милиони евра и се очекуваше германскиот тим тоа да го стори по завршување на сезоната, но управата се одлучи да го забрза процесот и веднаш да го купи 26-годишниот фудбалер.

Емре Џан во 2018 година пристигна во Јувентус, а претходно настапуваше за Баерн Минхен, Баер Леверкузен и Ливерпул.

Прочитајте и...  Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Прочитај повеќе

Прв фудбалски клуб кој банкротираше поради коронавирусот!

Слободен печат

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат