Борисов на мегдан со „Рамбо“ (ВИДЕО)

Бугарскиот премиер Бојко Борисов се состана денеска со холивудскиот актер Силвестер Сталоне.

72-годишниот актер во Бугарија го снима ова продолжение на „Рамбо“. Ова е петтиот дел од епскиот филм.

За време на неговиот состанок во Советот на министри, Борисов му се заблагодари на Сталоне за неговите пофални зборови што тој ги изјавил за Бугарија.

Борисов е еден од првите луѓе кој го виделе трејлерот на новиот филм од серијата „Рамбо“, чиј дел беше снимен во Бугарија.

 

Срещнах се с актьора Sylvester Stallone, който в момента снима продължението на "Рамбо" у нас. Благодарих му за добрите думи, които казва за страната ни. Сталоун е много доволен от българите, с които работи.

Publiée par Boyko Borissov sur Lundi 3 juin 2019

Прочитајте и...  Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Во Италија раст на бројот на починати, но не и на новозаразени

Слободен печат

Општина Кисела Вода ќе набави минибус за превоз на деца

Слободен печат

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат

Нов закон во Кина: Прво „оладување на чувствата“па потоа развод

Слободен печат

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат