Борисов до Пендаровски: Седи тука при нас бре (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиМакедонија

Борисов до Пендаровски: Седи тука при нас бре (ВИДЕО)

Пендаровски му пренесе на Борисов поздрав од Зоки.

Македонскиот претседател Стево Пендаровски, на маргините на Самитот во Сараево, се дружеше со бугарскиот премиер Бојко Борисов и спрската премиерка Ана Брнабиќ. Тој му пренесе на Борисов поздрави од Зоки, а Борисов го повика да се застане со нив.

-Седи си тука при нас – му рече Борисов на Пендровски.

Борисов за време на Самитот даде контроверзна изјава и за Македонија, откако го нарече Пендаровски северномакедонскиот претседател. По ова Заев рече дека е испратена протестна нота до Бугарија и дека, според него, најверојатно станува збор за грешка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close