Бомба во Ла Лига, Сименоне си оди?! - Слободен печат

Бомба во Ла Лига, Сименоне си оди?!

Диего Симеоне ја одработува последната сезона на клупата на Атлетико Мадрид , сензационално објавува весникот „Марка“. Челниците на екипата на незадоволни од последните сезони, додека Аргентинецот е се понервозен притоа порачувајќи дека секој кој мисли дека транзицијата е сончање и чекање цвеќето да процвета, не го познава ниту фудбалот ниту него.

„Марка“ тврди дека Симеоне не гледа безболен излез од несогласувањата со управата и дека повеќе не е во добри односи со челниците кои ги минираат неговите одлуки. Популарниот „Чоло“ е лут поради повторниот ангажман на Диего Кошта кој не е ниту сенка од првиот негов мандат во тимот од Мадрид, додека на товар му се ставаат и поразите во првенството и во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА: Коби Брајант со македонското знаме

Навивачите сметаат дека Симеоне со кукавичката игра е директен виновник за поразите од Барселона во Ла Лига и од Јувентус во ЛШ. Управата е незадоволна затоа што најскапото засилување во историјата на клубот, Жоао Феликс е на клупата бидејќи Симеоне шанса му дава на Витоло.

Одговорот на обвинувањата од управата и од навивачите е клубот во зимскиот преоден рок да се засили со неколку фудбалери кои ќе му помогнат тимот да се врати во борбата за трофеите. Највисоко на листата на желби е Бруно Гумареш од Атлетико Параненсе и Единсон Кавани, додека Тимо Вернер е невозможна мисија.

„Марка“ тврди дека Симеоне нема да добие отказ наскоро, туку челниците ќе почекаат да заврши сезоната и ќе се разделат со Аргентинецот.

Прочитајте и...  Синиша Михајловиќ повторно примен во болница

Доколку овие тврдења на „Марка“ се обвистинат, Диего Симеоне нема долго да биде без работа бидејќи некои од најголемите европски гиганти сериозно се заинтересирани за неговите услуги. Во прв ред се споменуваат Манчестер јунајтед и ПСЖ.

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 2 =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат