Бомба тешка еден тон откриена во Црна Гора – Слободен печат
ВестиРегион

Бомба тешка еден тон откриена во Црна Гора

Движењето на сообраќајот било еден и пол час во прекин поради поголема безбедност при транспортот на бомбата.

Неексплодирана авионска бомба од Втората светска војна, тешка еден тон, денеска е откриена при градежни работи на автпат во Црна Гора, објавија црногорските медиуми.

Припадници на единицата за вонредни ситуации ја отстраниле експлозивната направа и таа ќе биде деминирана. Бомбата имала два детнатора.

Движењето на сообраќајот било еден и пол час во прекин поради поголема безбедност при транспортот на бомбата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close