„БОМБА“ ОД ЕНФИЛД: Клоп се откажува од Салах!

Веста е изненадувачка не само затоа што европскиот шампион не е спомнат досега како заинтересиран за купување на суперталентираниот напаѓач на ПСЖ, туку затоа што доаѓа во силниот налет на Реал Мадрид кој веќе долг период не се откажува од намерата да го донесе Французинот

Сепак, според британските медиуми, таквиот договорот би можел да го „расипе“ Ливерпул. Менаџерот на Редси, Јирген Клоп е подготвен да се откаже од Мохамед Салах или евентуално Садио Мане, само за да го ангажира Мбапе.

Според овие извештаи, црвените од „Енфилд“ планираат да им понудат на „светците“ сума од 250 милиони евра!

Идејата тие парите за тој трансфер, што би бил најголем во историјата на фудбалот, се обезбедат со продажба на Салах или Мане, но и со донација на новиот спонзор, еден од најголемите светски производители на спортска опрема.

Прочитајте и...  Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

На Мбапе ќе му бидат понудени 40 милиони евра по сезона! Во секој случај, „лудилото“ околу Мбапе продолжува…

Прочитај повеќе

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат