Болна исповед на славната ракометарка: Убиј ме, јас вака не сакам да живеам

Светлана Китиќ која заедно со Ања Андерсен ги сметаат за најдобри ракометарки во историјата, откри шокантни детали од приватниот живот. Таа била подготвена да си го одземе животот само за да не се врати и да живее со поранешниот сопруг.

– Жената пред сè мора да биде финансиски самостојна во споредба на својот сопруг. Многу од овие жени немаат работа, дури се немаат ниту школувано. Јас од својата 16 година се исзджувам од ракометот и никогаш не сум зависела од никого.

Сепак, понекогаш ве привлекуваат други работи како што се деца, или патријархално воспитување и желбата да го спасите вашето семејство. Во еден момент од животот со мојот сопруг-насилнико дојдов до тој степен што му реков: „Убиј ме затоа што вака не сакам да живеам“ – ја шокираше јавноста со нејзината исповед Светлана Китиќ.

Прочитајте и...  Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Прочитај повеќе

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција