Боксерите со три медали се вратија од турнирот во Врбас

Македонските боксери остварија одличен резултат на Националниото куп во Врбас во кадетска конкуренција, освојувајќи три медали, по еден златен, сребрен и бронзен.

Златниот медал го освои Ардијан Аземи кој во категоријата над 80 килограми во финалето го победи Индиецот Вишал Гупта.

Сребрениот медал му припадна на Ајхан Озмен, кој во финалето во категоријата до 66 килограми загуби од казахстанскиот боксер Султан Бабаханов кој воедно е и првак на Азија во кадетска конкуренција.
Третиот македонски боксер со освоен медал е Илхан Озмен кој стигна до бронзениот медал.

Прочитајте и...  „Лешинарите“ не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Прочитај повеќе

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат

СЕХА: Задар ќе биде домаќин на годинешниот фајналфор

Слободен печат

Бисерка Петровиќ: Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајцата најлоши напаѓачи во Европа играат во ист клуб

Слободен печат

„Лешинарите“ не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Слободен печат

Навивачите на Наполи го окупираа хотелот во кој се наоѓа Меси и изненадија со потегот (ВИДЕО)

Слободен печат

Како кошаркарите на Лејкерс ја примија веста за смртта на Коби: Хауард замина во тоалет и почна да плаче 

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: „Дерби“ Италија ќе се игра без гледачи

Слободен печат

Бредли Бил со достигнување како Коби Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат