Боки 13: Со Јанева и Русковска сум седел во ресторани, преку мои плеќи со „Рекет“ се водат политички битки! - Слободен печат

Боки 13: Со Јанева и Русковска сум седел во ресторани, преку мои плеќи со „Рекет“ се водат политички битки!

Живеев за денот кога ќе можам да ја дадам својата одбрана во еден монтиран случај против мене. Не му е прв пат на обвинителот во овој случај да дава етикети. Срамно е таква реторика да биде користен во еден ваков случај. Пет месеци има јавен линч. Преку овој предмет се водат и политички битки, преку мои плеќи. Овој случај се претвори во сензација, голи невистини, многу шпекулации и уништување на медиум, изјави Бојан Јовановски на денешното судење за случајот „Рекет“, во кој тој е првообвинет.

– Јас бев формално правно прокурист во 1ТВ. Моето име беше сатанизирано. Притворот кој го издржувам ми ја влоши здравствената состојба од операциите во болницата каде што е сопственик сведокот во овој случај Јордан Камчев – рече Јовановски, кој нагласи дека и денеска во воведните зборови на обвинителот имало „тресење од гаќи“.

Прочитајте и...  Боки 13: Немојте да ме прекинувате

Јовановски рече дека бедна конструкција на овој предмет било тоа што синот на Јанева работел во 1ТВ.

– Колку сум седел во ресторан со второобвинетата, толку сум седел и со обвинителката – рече Јовановски.

Тој ја повика амбасадата на САД и други стручни правни организации да го пратат овој случај.

Прочитај повеќе

Заврши стручната дебата во Собранието за Законот за ЈО

Слободен Печат

Хрватска: Во меѓународна акција уапсени околу 40 дилери кои шверцувале огромни количества на дрога

Слободен печат

Борел: Рестартирање на дијалогот меѓу Белград и Приштина е на врвот на мојата агенда

Слободен Печат

Грција ќе гради лебдечка ограда за ги спречи мигрантите да стигнат до островите

Слободен Печат

Вакцината за коронавирусот би можела да биде готова за три-четири месеци

Слободен Печат

Скандал во српскиот Парламент: Радикалите вербално нападнаа министерка – ѝ подарија розови гаќи

Слободен печат

Остави Коментар

8 − seven =

Прочитај повеќе

СЗО трет пат за една недела ќе заседава за коронавирусот

Слободен Печат

Ова видео ги запали социјалните мрежи – „Мрш од тука, короништа едни“

Слободен печат

Рама: Авиолинијата Приштина-Белград е многу важен чекор кој треба да го следат и другите

Слободен печат

За разлика од загадувањето, бесплатниот превоз заврши

Слободен печат

Официјалните лица потврдија: Американскиот воен авион во Авганистан се урнал поради дефект

Слободен печат

Австриската национална авиокомпанија нема да лета во Кина до 9 февруари

Слободен печат