Боки 13: Извинете што ве прекинувам во вашите лаги (ВИДЕО) - Слободен печат

Боки 13: Извинете што ве прекинувам во вашите лаги (ВИДЕО)

Боки 13 вечерва оди во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи судија на претходна постапка му одреди мерка притвор од 30 дена.

На излегување Боки 13 рече: „Извинете што ве прекинувам во вашите лаги“.

Претходно заврши и распитот на второосомничениот Зоран Милески, кој исто така заврши во притвор.

Обвинителството за организиран криминал и корупција ги сомничи Јовановски и Милевски затоа што наводно рекетирале познат бизнисмен кој бил под истрага на СЈО.

 

Рускоска: Одреден притвор од 30 дена и за Боки 13

Прочитајте и...  Крадец украл пари од брокерско друштво во Куманово

Прочитај повеќе

Крадец украл пари од брокерско друштво во Куманово

Слободен печат

Штипјанец навредувал полицајци

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Слободен печат

Хеликоптерот на Вучиќ во страшно невреме, а тој смирено: Не се плашам, летам веќе седум години

Слободен печат

Млад скопјанец почина од маларија: Се вратил од Гана, по што му се влошила здравствената состојба

Слободен печат

Од земјава извезени близу 16 тони опасен отпад од АД „Охис“

Слободен печат

Остави Коментар

16 − fourteen =

Прочитај повеќе

Македонски државјанин уапсен со 6,5 килограми хероин во Србија

МИА Агенција

Негувателката која тепаше дете во скопска игротека останува во притвор, ОЈО Скопје покрена обвинение (ВИДЕО)

Слободен печат

Водовод најавува тужби за продавачите на филтри за вода

„Слободен печат“ дознава: „Јавна соба“ се затвори, но ќе се открива дали е гнездо на малолетничка проституција

Мирослава Бурнс

Уапсен стилист од Србија- злоставувал малолетни момчиња

Слободен печат

ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Васко Спасоски