Боки 13 е позитивен на коронавирусот, пред еден месец бил вакциниран со втора доза

Бојан Јовановски / Фото: Архива на „Слободен печат“

Бојан Јовановски, којшто во јавноста е познат како Боки 13, веќе неколу дена е позитивен на коронавирусот, објави „Фокус“.

Информацијата за „Фокус“ ја потврди неговиот адвокат, Сашко Дукоски, којшто за медиумот појаснил дека Јовановски засега нема симптоми, но има коморбитети.

Јовановски од домашен притвор во затворот влезе на 22 јули, со примена една доза вакцина, а пред еден месец од затворот бил спроведен во „Борис Трајковски“ за да ја прими и втората доза.

Тој моментално престојува во затворот „Идризово“, каде што издржува 9-годишна затворска казна за случајот „Рекет“

Видео на денот