8 C
Скопје

Богојески: Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување

Платформата е прва уникатна понуда, која се разликува од сите останати понуди кои се присутни на политичката сцена, преку која го изразуваме единствено и исклучиво гласот на граѓаните и преку конкретни проекти идеи и решенија на професионалците кои се дел од граѓанските листи на Македонски концепт сакаме да влијаеме врз целокупниот општествен систем во државава, порача вечерва од Градскиот Парк кај школка претседателот на Македонски Концепт, Петар Богојески.

-Во изборната кампања се видоа сите дефекти на изборниот модел и зависноста на медиумите од партиите, лажни политички ветувања. Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување. Ова не е борба помеѓу десното и левото туку помеѓу нормалното и ненормалното. Изберете 10 за нормалност, истакна Богојевски.

Прочитајте и...  Владата му се налути на „ТЕ-ТО“, го раскинува договорот за државна помош

Богојески додаде дека Македонски концепт е единствена и уникатна понуда која гарантира промена на власта, но во исто време и неможност за обнова на бандитизмот од минатото.

Поврзани вести

САД со повеќе од три илјади смртни случаи во еден ден

Слободен печат

САД одобрија евентуална продажба на воена опрема и оружје на Хрватска

И.И.

ВИДЕО | Спасовски: ВМРО-ДПМНЕ со неучеството на изброите во Штип покажа лицемерие, страв и бегство од пораз

Слободен печат

Помпео: САД се посветени на заштита на правата на лицата со посебни потреби

И.И.

ВИДЕО | Јакимовски: Со Бугарите не може да се преговара за историја затоа што тие историјата ја толкуваат како сакаат

Слободен печат

ВИДЕО: Кинеската сонда Чанг 5 зема примероци од Месечината и тргна кон Земјата

И.И.

Остави Коментар